Setkání se starosty Křivoklátska

Na základě předchozí schůzky se starosty jsem v tomto týdnu inicioval další setkání, které proběhlo v Karlovy Vsi se starosty a zástupci obcí Křivoklátska, kterého se účastnili i kolegové ze Senátu, konkrétně místopředseda Senátu Jiří Oberfalzer a senátorka Adéla Šípová, a z Poslanecké sněmovny předsedkyně Výboru pro ŽP Jana Krutáková. Setkání se účastnil i zástupce petičního výboru Petice proti zřízení NP Křivoklátsko, která má přes 10 tisíc podpisů a dále i soukromí vlastníci, kterých by se případné vyhlášení NP také dotklo.

Starostové všechny přítomné informovali o postoji obyvatel obcí včetně výsledků ankety, ve které se občané vyjádřili většinově proti zřízení NP. Od starostů a všech dotčených osob jsme vyslechli argumenty a cenné informace o CHKO Křivoklátsko, která byla vyhlášena roku 1978.

Všichni kolegové a kolegyně jsou otevřeni další diskuzi, a proto bude uspořádán kulatý stůl v Poslanecké sněmovně a veřejné slyšení na půdě Senátu.

Všichni zúčastnění se shodují na tom, že je třeba chránit krásnou krajinu Křivoklátska pro budoucí generace, zároveň však musí být nastavena rovnováha pro místní obyvatele a dotčené samosprávy a jejich fungování. Do konce roku je možné k připravovanému záměru podávat připomínky. Věřím, že se nakonec dojde k rozumnému kompromisu, který již na jednání byl nastíněn tak, abychom udělali maximum pro ochranu přírody i pro obyvatele a místní samosprávy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *