Jmenuji se Ivo Trešl

Narodil jsem se v červenci roku 1972 v Rakovníku jako nejstarší ze čtyř synů svých rodičů. V roce 1990, v porevoluční době, jsem odmaturoval na rakovnickém gymnáziu Zikmunda Wintra a započal studia na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po promoci v roce 1996 jsem začal pracovat v Masarykově nemocnici v Rakovníku, kde se chirurgie, a především ta úrazová, stala mou druhou životní láskou. Tou první je moje žena Ludvika, se kterou máme dvě skvělé dcery, Natálii a Nelu.  Společně všichni bydlíme a žijeme v Rakovníku.

Další mojí životní radostí je sport. Stále se snažím s kamarády hrát volejbal, hrával jsem fotbal, jezdím na kole, lyžuju, ale ani ostatní sporty mi nejsou cizí. 
Také chováme psy, přesněji řečeno jednoho, a to fenku Irského setra, se kterou trávíme hodně volného času v okolních křivoklátských lesích.
V roce 2006 jsem se stal v našem městě zastupitelem, protože mě jako místnímu patriotovi není osud místa, kde žiju, lhostejný a chci se podílet na chodu věcí veřejných. Od té doby až dodnes v samosprávě působím.

Proč jsem kandidoval?

Protože to tady mám rád a záleží mi na tom, aby se nám tady všem, od Křivoklátských lesů až po České středohoří, dobře žilo. Trápí mě specifické problémy našeho regionu, jako je sucho, hospodaření s vodou, nedokončené obchvaty měst a páteřních komunikací, znečišťování životního prostředí především na severu.
V neposlední řadě je to i snaha o zachování kvalitní a dostupné zdravotní péče všem občanům našeho regionu, protože jak jsme v poslední době všichni zjistili, tak zdraví je na prvním místě.

Jak pracuji v Senátu?

V Senátu jsem členem Zdravotního výboru, takže především problematika zdravotnictví a s tím spojená legislativa je to, co v poslední době řeším nejvíce. Jedná se o zákony či novely zákonů předkládané v souvislosti se současnou pandemickou situací. Ale protože v našem senátorském klubu jsme celkem čtyři lékaři, tak na to naštěstí nejsem sám.

Ale nejen zdravotnická problematika je to, co v současnosti nebo nedávné minulosti hýbe Senátem. Jsou to další zákony, jako například daňový balíček, novela zákona o odpadech, zákon o potravinách či zákon na ochranu zvířat. Důležitá je i legislativa školství a s ní nedávno projednávaný zákon o školských pracovnících.

A v nejbližší budoucnosti nás čeká projednávání nového a veledůležitého volebního zákona.

Naštěstí náš senátorský klub Starostů a nezávislých má 24 senátorů, a tak téměř na každou oblast máme nějakého odborníka.

Více se o mně můžete dozvědět například z rozhovoru v pořadu Hovory K