Schůzka s panem starostou Patrikem Tichavou v obci Ledce

V uplynulém týdnu se uskutečnila pracovní schůzka s panem starostou Patrikem Tichavou v obci Ledce na Kladensku, kde se nachází bývalá lázeňská vila Bellevue ze 70. let 19. století. Ta je v majetku středočeského kraje a je zde návrh na její demolici. Vila se nachází v komplexu dalších bývalých lázeňských budov, kde se nyní nachází zámek a dětský domov, a krásném parku. Budova byla do roku 2009 funkční, nyní bohužel chátrá. Obec se snaží o její záchranu i prostřednictvím petice a zabránění demolice, z obecního rozpočtu však nelze její obnovu ufinancovat.

Pokud se najde vhodný záměr na využití budovy, věřím, že by v takto unikátním prostředí za záchranu stála. Obrátil jsem se proto i na paní hejtmanku a krajské radní, aby věc ještě zvážili a pokusili se najít společnou cestu se samosprávou a občany. Koncem května se tímto bude zabývat i zastupitelstvo kraje na své schůzi.

Léčivé prameny zde byly objeveny v první polovině 19. století a léčili se zde například i Eliška Krásnohorská či Karel Havlíček Borovský.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *