Ta myšlenka je přivést lékaře ze třetích zemí, nebo v podstatě ze zemí mimo EU, kteří sem přicházejí. A já se domnívám, že tato změna zákona se bude týkat nízkých jednotek, možná malých desítek lékařů a cílem předkladatelů bylo v podstatě třeba obsadit menší ambulance v městech o velikosti 5000 obyvatel, nebo nějakých vesnických obvodů, kde jsou třeba lékaři, kteří už jsou na sklonku své profesní kariéry a rádi by někomu svoji ambulanci předali. A pokud přijde erudovaný lékař, třeba i z Ukrajiny, tak se mu může věnovat. Může ho nějak zacvičit. Má možnost vyzkoušet jeho zručnost, i jeho odborné znalosti a případně ho dovést k té aprobační zkoušce,“ odpovídá náš senátor, lékař Nemocnice Rakovník Ivo Trešl – senátor
Starostové a nezávislí • STAN na otázku, jestli by měli zubaři ze třetích zemí pracovat v Česku pod dohledem jiného stomatologa a potřebné zkoušky si doplnit do tří let.
K diskuzi nad senátní novelou, jejíž přijetí doporučil zdravotnímu výboru jeden z hostů pořadu Pro a proti ČRO Radiožurnál plus senátor Ivo Trešl, se přidal také prezident Česká stomatologická komora Roman Šmucler.
Dozvíte se např. jestli by to pomohlo vyřešit problém s nedostupností stomatologické péče v některých regionech, nebo jestli hrozí, že se o pacienty budou starat zubaři bez patřičného vzdělání a kvalifikace.