Rekonstrukce silnice 227

V poslední době se na mne obrátila celá řada občanů rakovnického okresu, ale i ze Žatecka a dotazují se na stav a případnou rekonstrukci silnice 227, a to v úseku od silnice I.tř č.6 (karlovarka) přes Svojetín až na hranici kraje. Silnice je dlouhá léta v celkově špatném stavu a po každé zimě se její stav ještě zhoršuje. Je využívána jednak občany okresu Rakovník zde žijícími, tak je to i hlavní cesta spojující Rakovník – Žatec a oboustranně po ní cestují lidé za prací. Zároveň jsem navíc zjistil, že silnici využívají občané ze Žatce a okolí jako nejkratší cestu směrem do Prahy. Proto jsem se obrátil na pana Mgr. Martina Kupku, náměstka hejtmanky Sčk, který má dopravu ve své dikci a dostal jsem rychlou a pro všechny poměrně optimistickou odpověď.

Vážený pane senátore, reaguji na Váš e-mail a v této věci si Vám dovoluji sdělit, že situaci jsem přímo na místě spolu se zástupci KSÚS prověřil 21. prosince 2020, tedy měsíc po ustavení nové koalice. Na vlastní oči jsem viděl, v jak špatném stavu je komunikace II/227.Urychlili jsme přípravu kompletní rekonstrukce, která je opravdu nezbytná. Zároveň řešíme, jak stavbu financovat. Celková rekonstrukce je projektována pod názvem „II/227 a II/221 Kněževes – Svojetín – hr. Středočeského kraje, rekonstrukce“. Jedná se o úsek z Kněževsi, řes Svojetín a dále na hranice Sčk kraje v celkové délce 9,608 km. V tuto chvíli máme vydána všechna potřebná povolení pro nápravu stávajícího stavu. Jsou hotové dokumentace. Je uzavřena pro tuto akci smlouva na technický dozor stavebníka a BOZP. Začínáme soutěžit zhotovitele stavby. Celkové rozpočtové náklady činí cca 175 mil. Kč. Abychom mohli rekonstrukci realizovat, prověřujeme možnosti dotační pomoci. Jako nejdostupnější se jeví IROP 2 v novém programovém období EU 2021 – 2027. První výzvy na spolufinancování by měly být vypsány na konci roku 2021 či začátkem roku 2022. Míříme k tomu, aby mohla kompletní rekonstrukce komunikace v uvedeném úseku začít na jaře příštího roku. To je reálně nejkratší možný časový výhled.

Takže snad se brzy dočkáme opravy👍

1 komentář u „Rekonstrukce silnice 227

  1. Radek Reagovat

    Dobrý den, chci se jen zeptat kdy konečně bude otevřená silnice do Svojetína. Objižďka je horši jako polní cesta o 10 km delší. Osobní auta kolem sebe s těží projedou. To vypadá to jako by tam snat byl neviditelny tunel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *