Reforma pro lepší dostupnost zubní péče v České republice

V současné době čelíme vážným problémům s dostupností zubní péče v určitých regionech naší země. Stávající právní úpravy bohužel neumožňují plynulé zapojování zubních lékařů přicházejících ze států mimo EU, což situaci ještě zhoršuje.

Předkládaná novela zákona, kterou podporuji spolu se senátorem Václavcem a dalšími kolegy, nabízí efektivní řešení. Naším cílem je zrychlit a zjednodušit zapojování zahraničních zubních lékařů s odpovídajícím vzděláním do naší praxe. Tato novela neznamená zmírnění podmínek aprobačních zkoušek, pouze umožňuje těmto lékařům urychlený nástup do praxe za jasně definovaných podmínek.

Podmínky zahrnují odbornou praxi v akreditovaném zařízení nebo u zkušeného školitele, který má v oboru stomatologie minimálně 5 let nepřetržité praxe. Školící pracoviště musí mít smlouvy minimálně se třemi největšími zdravotními pojišťovnami a zahraniční lékař musí pracovat pod přímým dohledem školícího lékaře.

Jsem dlouhodobě zastáncem zaměstnávání zahraničních lékařů jako jednoho z klíčových řešení personálních problémů v našem zdravotnictví. Tento přístup je běžný i v dalších zemích EU a například ve Velké Británii je základem celého zdravotního systému. Pokud tyto lékaře nezaměstnáme my, s otevřenou náručí je přijmou jinde. I proto tuto novelu zákona od počátku podporuji.

Pojďme společně zajistit, že kvalitní zubní péče bude dostupná všem občanům České republiky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *