Rakovník navštívila hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková

V tomto týdnu zavítala paní hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková spolu s radními do našeho královského města Rakovníka na diskuzi s občany našeho okresu. Po úvodní prezentaci jednotlivých radních a jejich oblastí přišly na řadu dotazy občanů. Kromě četných dotazů na zřízení Národního parku Křivoklátsko (který je však v gesci Ministerstva pro životní prostředí, resp. vlády ČR), zazněly i informace týkající se pokračování realizace obchvatu města, který je pro nás klíčový zejména z důvodu kamionové dopravy do průmyslové zóny.

Aktuální přípravy jsou ve stavu vypořádávání se majetkoprávních vztahů, resp. procesu vyvlastňování tam, kde majitelům pozemků nestačil ani až osminásobek odhadní ceny pozemku. Dle radního pro silniční dopravu by na úseku B3 mělo jít o poslední dva pozemky. Poté by se stavba posunula do další fáze získávání stavebního povolení a výběr zhotovitele.

V rámci návštěvy města paní hejtmanka s radními navštívili i některé výrobní podniky ve městě a krajem zřizovaná střední průmyslová škola, kde bylo chváleno nadstandartní technické a ICT vybavení a úspěšné zapojení školy do zahraničních projektů. V četném zastoupení veřejnosti byla i řada starostů obcí našeho okresu, které zajímala i krajská pomoc v oblasti dotací a financování malých obcí v rámci RUD. Paní hejtmance a radním bych rád poděkoval za milou a konstruktivní návštěvu. Jsem upřímně rád za takové vedení kraje, se kterým se dobře jedná a spolupracuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *