Rakovnické cyklování

Rakovnické cyklování pokračovalo i v neděli. Na programu byly například MTB závody na 31 a 50km. Na kratší trasu jsme se vydali společně i s panem starostou města Rakovníka Luďkem Štíbrem. MTB závodu se zúčastnila více jak stovka cyklistů všech věkových kategorií.

Trasa byla krásná, přestože 2km stoupání nad obec Petrovice bylo i v nedělním vedru doslova vražedné. V závěrečném klesání z Pavlíkova mne postihl defekt a ztratil jsem tak téměř 25 minut sháněním a výměnou duše, kterou jsem sebou neměl. Starostu, který sice jel na e-kole, jsem tak neporazil. Nebylo ale důležité zvítězit, nýbrž se zúčastnit.

V odpoledním programu se pak na kostkách rakovnického náměstí v okruhovém závodě představila retro kola a následně i silniční závodníci v „plné zbroji“ v okruhovém kritériu. Mohli jsme si tak vyzkoušet i retrodvojkolo paní starostky z Krušovic, Markéty Fröhlichové, se kterou jsme se potkali i na včerejším sněmu.

Děkuji organizátorům – Městské knihovně a Horolezeckému oddílu, jmenovitě Mileně Křikavové a Milanu Sunkovskému a jejich skvělému týmu dobrovolníků za tradičně skvělou organizaci celého třidenního cyklování. Také díky za finanční podporu městu Rakovník a dalším sponzorům.

Už se těšíme za rok na další ročník 👍✋👏🏻

PS1. Pan starosta mě na e-kole dnes porazil, ale třeba mu to vrátím v podzimních komunálních volbách 😁😋💪

PS2. Poučení pro příště: závodit se má srdcem ❤, ale i s duší