Obchvat města Rakovník

Ve čtvrtek v podvečer se v sále rakovnického KC konalo veřejné představení projektu realizace obchvatu města- etapa B3, která spojuje ulice Lišanská a Pražská, a to včetně jejího přemostění a přípravy napojení na etapu B1.

Debaty se zúčastnili jak zástupci investora , tedy Krajské správy komunikací ( KÚSK) , tak i projekční kanceláře Metroprojekt. Představení a dotazy měla možnost položit více než stovka přítomných občanů města. Podle představeného harmonogramu by mělo letos proběhnout výběrové řízení na zhotovitele stavby a na jaře 2024 by měly být práce zahájeny s tím, že stavba by měla v ideálním termínu trvat cca 1 rok.

Dotazy směřovaly i na pokračování obchvatu, tedy na část B1, což je propojení ulic Pražská ( u Autostopu) s ulicí Plzeňská ( kruhák nad Albertem) . Zde se provádějí projekční a povolovací práce s tím, že by výstavba této pro město zásadní části obchvatu měla stavebně a investičně navazovat, s předpokladem realizace od 2026- 2028/9. Další dotazy padaly i na dálniční přivaděč a obchvatu Lišan. Zároveň bylo apelováno na představitele města, ale i další naše zástupce v krajském zastupitelstvu či v PS nebo Senátu, aby v rámci svých možností tento projekt aktivně podpořili. Což za sebe mohu slíbit a i tak činím. Naposledy třeba při návštěvě 1.místopředsedkyně PS Věry Kovářová v našem městě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *