Návštěva Žatce

V tomto týdnu jsem také strávil den v regionu, tentokrát v Žatci. Nejdříve jsem byl na schůzce a prohlídce závodu HP Pelzer. Závod vyrábí tlumící a izolační materiály do autoprůmyslu a bohužel tím, že se nachází blízko obytné zástavby, vznikají zde třecí plochy a stížnosti na zvýšenou kamionovou dopravu a stížnosti na hluk a prach. Výrobní haly jsme prošli, vedení závodu se nám věnovalo a vysvětlovalo naše dotazy. Bylo přislíbeno, že připomínky ze strany obyvatel i ze šetření dle EIA jsou postupně odbourávány a zlepšovány.
V budoucnu bude výroba spíše utlumována a dle vedení závodu, jak jen to bude možné také přesunuta do nové haly umístěné severně od stávajících budov, na kterou již mají projekt a v současné době hledají investiční možnosti. Ulice Raisova by tak měla být opět veřejnosti přístupná. Také celková kolaudace jedné z hal má být zcela hotová v příštím roce a během prohlídky závodu byla vidět probíhající výsadba nové zeleně směrem k obytné zástavbě. (y)

Následně jsme zavítali na radnici, kde nás již čekala paní starostka. Kromě běžného provozu města jsme problematiku HP Pelzer řešili i zde a pokud bude i ze strany obyvatel zájem, bude možné uspořádat tzv. kulatý stůl se zástupci vedení města, HP Pelzer a dotčenými obyvateli v blízké zástavbě závodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *