Návštěva Nového Strašecí

V rámci cest po regionu jsme v týdnu navštívili Nové Strašecí, kde jsme se setkali s panem starostou Karlem Filipem a místostarostou Janem Burešem na radnici a s kolegy a příznivci Starostů a nezávislých v příjemných prostorách Kavárny Kaffka. S vedením města jsme řešili běžný chod města, právě připravovaná a nabíhající do praxe novela stavebního zákona, která má celou oblast značně digitalizovat a měnit. Na obou schůzkách zazněly připomínky, které budu dále tlumočit panu ministru Bartošovi.

Ústředním tématem obou schůzek bylo místní školství a kapacita místních škol a školek. Nové Strašecí se již stává atraktivní lokalitou v dojezdové vzdálenosti do Prahy, i proto zde počet obyvatel postupně stále roste a je potřeba na to reagovat budováním nové místní infrastruktury. Ať už to bude rozšířením kapacity místní základní školy či postavení školy nové, navýšení kapacit školek a další.

Ve Strašecí se nachází také Poliklinika, tedy dalším tématem bylo její fungování, obsazenost a kvalita služeb. Dostupnost lékařské péče je v mnoha regionech nedostatečná, zejména malá města a obce trápí nedostatek zubařů, pediatrů a dalších odborníků, kdy mladí lékaři dávají přednost velkým městům s občanskou vybaveností. Alespoň u zubařů by tento nedostatek měla zlepšit novela zákona, kterou jsem s kolegy ze Senátu navrhl a která zrychlí a zjednoduší zapojení zahraničních zubních lékařů, samozřejmě s odpovídajícím vzděláním, do praxe.

Na závěr nás pan starosta pozval na tradiční Novostrašecký běh, Memoriál Viléma Šubrta, který se uskuteční 11. září.

Děkuji za milá setkání, obě schůzky proběhly v příjemné atmosféře, podněty budu předávat kolegům ve vládě či výborech a budu se těšit na příští setkání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *