Návštěva městyse Ročov a obce Toužetín

Po koronavirovém období, které je doufejme z toho nejhoršího za námi, jsem v týdnu opět mohl vyrazit na návštěvy obcí v senátním obvodu. Tentokrát jsme vyrazili do městyse Ročov a obce Toužetín.

V Ročově nás přivítal pan starosta Vojtěch Václav Pour. Na úřadu jsme krátce pohovořili o historii obce, školce a škole, kterým se zde daří a spolkovém životě. Základem každé obce je obchod, pošta, restaurace, bohatý spolkový život a o to se zde pan starosta aktivně a úspěšně snaží. Obec jsme poté prošli, navštívili Chmelařské muzeum a kostel Narození Panny Marie. Pokud tedy budete projíždět Ročovem, byla by škoda zde nezastavit.

Další zastávkou byla malebná obec Toužetín, kde nás přivítal pan starosta Petr Císařovský a paní místostarostka Miloslava Brožová, která mi také pomohla v kampani, čehož si opravdu vážím. Určitě i proto jsem zde měl nejlepší výsledek v druhém kole. Zajímavostí je, že se zde narodil náš stíhací pilot z II. světové války František Fajtl. Má zde také pamětní desku.

V obou obcích jsem si vyslechl i podněty, které se pokusím přenést na vyšší úroveň, ať už se jedná o problematiku dostupnosti dotačních titulů nebo zdravotní péče v regionech, kde to zkrátka mají lidé těžší. Pánům starostům a vedení obcí děkuji za jejich čas, představení a prohlídku zajímavých míst a držím jim palce v dalším rozvoji. Pokud budu moci, rád přijedu a pokusím se obcím v regionu, kde jsem byl zvolen, pomoci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *