Den otevřených dveří v rakovnickém podniku

V sobotu se v rakovnickém podniku Rakona PaG konal den otevřených dveří a zároveň oslavy 30ti let majetkového vstupu amerického koncernu Procter and Gamble do tehdy státního podniku Rakona Rakovník. Za tuto dobu urazil podnik obrovský kus cesty, kdy se stal světovým lídrem ve svém oboru. Rakovnická továrna patří mezi 10 největších koncernových podniků.

Hlavní důraz a filozofie firmy je kladena na sounáležitost zaměstnanců s firmou a jejich vzdělávání, rozvoj a inovace, bezpečnost práce a v poslední době i enviromentální aktivity k ochraně životního prostředí a podporou recyklace. V rámci oficiálního programu, kterého se mimo jiné zúčastnili i zástupci americké ambsády, pak ředitel Rakony, ing. Andraščík, připomněl a vyzdvihl rozvoj podniku, spolupráci s městem Rakovník, s regionem i s místními školami. Velmi milé bylo i ocenění dnes již bývalých členů vedení Rakony, ing. Smutného a ing. Vojtěcha, kteří se před 30 lety o privatizaci výběr investora, transformaci a prodej podniku zasloužili.

Oficiální program poté pokračoval prohlídkou provozu závodu, kam však se mohli podívat i všichni zájemci ze stran veřejnosti. Následoval i bohatý kulturní program v areálu závodu, který umocnilo i krásné počasí. Podnik Rakona je jedním ze symbolů města Rakovník a dle mého i vzor úspěšné, inovativní firmy, která je lídrem ve svém oboru. Já osobně přeji Rakoně PaG do dalších let jen to nejlepší a blahopřeji k rozvoji tradice, kterou již v roce 1875 započal továrník František Otta. Ten byl zcela jistě potěšen, kam směřují současné aktivity a kroky rakovnického podniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *